Marjan Šarec, predsednik LMŠ, je v včerajšnjem soočenju na N1 uvodoma spomnil na ukrepanje aktualne vlade v času epidemije, ob tem pa poudaril, da »ne vemo, kaj naš čaka jeseni, zato bo treba do jeseni nujno reorganizirati svetovalno delovno skupino za covid. Zakaj? Ker je večina teh ljudi izgubila kredibilnost. Naslednja vlada bo morala vzpostaviti zaupanje. Strinjam se, da komunikacija ni ukrep, je pa sredstvo, ki reši 80 % težav. Če ljudje ne zaupajo, so vsi ukrepi zaman. Če bo zaupanje, bo tudi lažje rešljivo vse, kar se lahko zgodi.«
Glede okoljske problematike je bil jasen: »Vsekakor nismo za širitev mestnih vpadnic. Mi stavimo na razvoj železniškega prometa in na sploh javnega prometa. Ljudje se javnega prometa ne poslužujejo, ker ni ugoden, ker je časovno potraten.« Zato, kot poudarja predsednik LMŠ, je »nujno treba posodobiti železniško infrastrukturo ter s tem razbremeniti avtoceste in seveda tudi zmanjšati izpuste. Javni promet mora postati konkurenčen individualnemu prevozu.«
Ko gre za vprašanje energetike, ni nobene dileme: »TEŠ 6 je treba zapreti.« A poudarja: »To bo možno takrat, ko bomo imeli alternativo. Treba se bo tudi pogovoriti ali NEK 2, o čemer se govori že sedaj, ali več manjših reaktorjev po vzoru Francije.«
»240 mio EUR, kolikor znaša proračun za kulturo, je res kar precejšnja številka, vendar kam gre ta denar, ja pa drugo vprašanje,« je komentiral položaj kulture, ki kliče po spremembah. Imamo probleme samozaposlenih v kulturi, izpostavil je tudi, da je treba opraviti revizijo potrjevanja statusov: »Rumeni jopiči ne morejo imeti statusa društva posebnega pomena v javnem interesu.«
#soocenje 💻 @sarecmarjan @n1slovenija
— Stranka LMŠ (@StrankaLMS) April 19, 2022
Imamo probleme samozaposlenih v kulturi, opraviti je treba revizijo potrjevanja statusov, rumeni jopiči ne morejo imeti statusa društva posebnega pomena v javnem interesu. Minister ne more sam odločati, komu se dodelijo sredstva, komu ne
🧵 pic.twitter.com/TimgL4Rkzh
Kar pa se tiče standardov in vrednot LMŠ, »smo v naši vladi z odstopi pokazali, kaj so standardi, kaj je integriteta.« To, kar je zdajšnja vlada, tedanja opozicija, očitala takratnemu ministru za kulturo gospodu Prešičku, je označil kot »bizarno proti vsemu temu, kar se dogaja v zdajšnji vladi, ko ministri ne plačujejo hotelov, so v kazenskih postopkih«.